Podlahové vytápění Zlín

Topná fólie WT 2010 AL je ideální jako doplňkový zdroj v bytech nebo domech. Je vhodná do obývacích a dětských pokojů a je určena pro pokládku suchou cestou přímo pod plovoucí podlahu. Získáte nejen zdroj komfortního tepla od podlahy, ale v přechodových měsících (podzim a jaro) mohou plnit funkci hlavního zdroje tepla (např. „přitopením“ v podvečer). Velmi vhodná je při rekonstrukci bytu, protože její tloušťka je pouhých cca 1,5 mm a pokládá se přímo pod plovoucí podlahu. Nenavyšuje se stavební výška podlahy, nejsou nutné ani žádné další stavební úpravy.

Termostat je důležitou součástí každého topného systému. Zaručuje správnou funkci systému a úsporný provoz.

Lze vybrat:
Manuální termostat: nastavení pouze teploty, možnost pouze manuálního vypnutí. Programovatelný termostat: možnost naprogramování chodu topení a nastavení teploty a času sepnutí v průběhu dne / týdne. Pomoc s výběrem termostatu tady

V naší nabídce najdete také topné rohože, které jsou určeny pro pokládku do flexibilní lepící směsi přímo pod dlažbu (koupelna, kuchyň, chodba).

Základní charakteristika podlahového vytápění

 • Nízká pořizovací cena. Ta je i více než o polovinu nižší než u klasických topných systémů.
 • Snadná instalace, bezporuchovost a bezúdržbový provoz. Instalace a zapojení je technicky velmi nenáročné. Pokud jsou dodrženy zásady správné instalace, tak provoz elektrického podlahového vytápění nevyžaduje po celou dobu své životnosti žádnou údržbu a je de facto bezporuchový.
 • Dlouhá životnost. Při dodržení instalačních pokynů a výběrem vhodného produktu je životnost elektrického podlahového vytápění podobná jako životnost běžné elektroinstalace.
 • Výrazná úspora nákladů na vytápění. Součet pořizovacích a provozních nákladů je za 10 až 15 let provozu nižší než u většiny ostatních systémů vytápění.
 • Jako doplňkový zdroj tepla jsou elektrické topné rohože velmi vhodné přímo pod dlažbu do koupelny, chodby, kuchyně. Vzhledem k jejich malé tloušťce (cca 3 mm) a špičkovému výkonu jsou vhodné např. při rekonstrukci koupelny nebo bytového jádra, kdy za nízkou pořizovací cenu a bez jakýchkoliv stavebních úprav získáte komfortní podlahové vytápění, které vám přinese teplo od nohou kdykoliv potřebujete.
 • Kromě příjemné tepelné pohody takové vytápění zvyšuje hygienické nároky a usnadňuje údržbu.

Podlahové topení nabízí vysoký tepelný komfort:

 • Jednotná teplota v celé místnosti.
 • Nízká povrchová teplota podlahy (nevýří prach jako radiátor).
 • Ideální rozložení podlahy a vytvoření přirozeného mikroklimatu v místnosti.
 • Všeobecně nižší tepelné ztráty (protože na rozdíl od radiátoru jde o nízkoteplotní zdroj).
 • Elektrické podlahové vytápění je ve srovnání s ostatními systémy velmi dobře a snadno regulovatelné. Každou místnost lze bez problému samostatně regulovat podle potřeb uživatele. To je velmi důležité, protože lze nastavit optimální provoz topení tak, aby nedocházelo ke zbytečnému přetápění a tím k vysoké tepelné ztrátě. Lze říci, že optimálně nastavené elektrické podlahové vytápění může uspořit až 15% nákladů oproti jiným topným systémům.

Princip fungování podlahového topení - úspora / komfort

Ohřátý vzduch v místnosti vždy stoupá směrem vzhůru. V tradičním systému vytápění s nástěnnými radiátory teplý vzduch velmi rychle stoupá (protože je horký) až od výšky 1 - 1,5 m nad podlahou. Pod stropem dochází k jeho ochlazení a potom klesá k podlaze. Tak vzniká nepříjemný efekt "studených nohou", i když je teplota v místnosti vysoká. V pokoji jsou velké rozdíly v teplotních vrstvách. Podlahové vytápění zajišťuje optimální rozložení teploty v místnosti, které odpovídá našim fyziologickým potřebám. Rovnoměrné šíření tepla z povrchu podlahy způsobuje mírné proudění vzduchu směrem nahoru (protože podlahové topení je nízkoteplotní zdroj tepla a vzduch není horký), čímž se také snižuje šíření prachu. Díky takovému principu fungování není nutné prostory vytápět na tak vysokou teplotu a tak vzniká výrazná úspora nákladů na vytápění. Další úspora vzniká právě díky nižší teplotě nutné k vytopení prostor: každý objekt má nějakou tepelnou ztrátu a čím vyšší je teplota uvnitř objektu, tím více tepla unikne ven – a naopak, nízkoteplotní zdroj vytápění způsobuje nižší ztrátu tepla prostupem přes plášť budovy.

TADY si můžete prohlédnout propočet provozních nákladů a pořizovací investice elektrického podlahového topení.

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém elektrického podlahového topení

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém radiátoru

Ukázka snadné instalace topné fólie

Podlahové vytápění Zlín
Na betonovou podlahu položíme kročejovou izolaci

Podlahové vytápění Zlín
Na kročejovou izolaci položíme topnou fólii, můžeme stříhat a formátovat fólii podle požadovaného půdorysu
(není vhodné fólii pokládat pod skříně, které nemají odvětrávaný sokl):

Podlahové vytápění Zlín
Ukázka uložení podlahového čidla

Podlahové vytápění Zlín
Na topnou fólii pokládáme plovoucí podlahu

Podlahové vytápění Zlín

Copyright © 2011 THERMOVAL systems, s.r.o. Zlín | Tvorba www stránek Zlín a SEO optimalizace Zlín | Lypo.cz - galandr.com