Topné rohože Zlín

Topné rohože jsou ideální jako doplňkový zdroj v bytech nebo domech. Topnou rohoží získáte nejen zdroj komfortního tepla od podlahy, ale v přechodových měsících (podzim a jaro) mohou plnit funkci hlavního zdroje tepla (např. „přitopením“ v podvečer).

Velmi časté je použití v koupelně, chodbě nebo kuchyni. Velmi vhodné jsou pro instalaci při rekonstrukci bytového jádra. Topné rohože jsou velmi tenké a proto je lze snadno instalovat do vrstvy flexibilní lepící směsi přímo pod dlažbu. Nenavyšují stavební výšku podlahy a nejsou nutné ani žádné další stavební úpravy.

Za nízké pořizovací náklady tak získáte úsporný a komfortní zdroj vytápění.

Typy topných rohoží

Topné rohože o výkonu 170 W/m2 jsou díky své tenké konstrukci ideální pro pokládku přímo pod dlažbu do vrstvy flexibilního lepidla. Výkon 170 W/m2 zaručuje dynamický nárůst teploty podlahy již několik minut po sepnutí rohože (cca 15 až 20 minut).

Topné rohože o výkonu 120 W/m2 doporučujeme pro použití pod plovoucí podlahu (do flexibilní lepící směsi) anebo pod dlažbu (v nízkoenergetických stavbách).

Topná fólie WT 2010 AL topná fólie, je určena jako doplňkový zdroj pod plovoucí podlahu (dětské a obývací pokoje, ložnice). Instaluje se suchou cestou přímo pod plovoucí podlahu.

Výkon 170 W/m2 neznamená vyšší spotřebu elektrické energie, stejně jako výkon 120 W/m2 neznamená úsporu energie anebo nižší či vyšší teplotu vytápění. Spotřeba energie (úspora) každého topného systému je dána tepelnou ztrátou objektu. V případě elektrických topných rohoží znamená vyšší výkon rychlejší nahřátí podlahy a je tedy komfortnější. Jinými slovy, rohož s nižším výkonem nahřeje podlahu na stejnou teplotu jako rohož s vyšším výkonem, ale za podstatně delší dobu a spotřebuje stejné množství elektrické energie.

Topné rohože Zlín

Topná rohož TV TD 50

Topná rohož o výkonu 170 W/m2 a šířce 50 cm je tvořena dvoužilovým topným kabelem a bavlněnou nosnou mřížkou. Bavlna je nasákavá, a proto se při instalaci dokonale spojí s flexibilním lepidlem. Nevzniká proto riziko tvorby vzduchových kapes a rohož vytváří dokonale pevný monolit spolu s lepidlem a dlažbou. Dvoužilový topný kabel je výhodou, protože topná rohož se připojuje pouze jedním koncem. Při instalaci je proto jedno, kde s pokládkou rohože skončíte. Výkon 170 W/m2 zaručuje dynamický nárůst teploty podlahy již několik minut po sepnutí rohože (cca 10 až 15 minut). Tato rohož je maximálně vhodná pro instalaci do koupelny, chodby, kuchyně nebo při rekonstrukci bytového jádra.

Topné rohože Zlín

Topná rohož TV O 50

Topná rohož o výkonu 170 W/m2 a šířce 50 cm je tvořena sklotextilní nosnou mřížkou a jednožilovým topným kabelem (rohož se připojuje dvěma konci). Je určena pro stejné použití jako rohož TV TD 50.Výkon 170 W/m2 zaručuje dynamický nárůst teploty podlahy již několik minut po sepnutí rohože (cca 10 až 15 minut). Tato rohož je vhodná pro instalaci do koupelny, chodby, kuchyně nebo při rekonstrukci bytového jádra.

Topné rohože Zlín

Topná rohož TV D 90

Topná rohož o výkonu 170 W/m2 a šířce 90 cm je tvořena sklotextilní nosnou mřížkou a jednožilovým topným kabelem (rohož se připojuje dvěma konci). Topná rohož je určena pro pokládku do lepidla pod dlažbu na větší plochy pod dlažbu.

Topné rohože Zlín

Topná rohož TV FW 40

Topná rohož o výkonu 120 W/m2 a šířce 50 cm je tvořena sklotextilní nosnou mřížkou a jednožilovým topným kabelem (rohož se připojuje dvěma konci). Topná rohož je určena pro pokládku do lepidla pod plovoucí podlahu nebo pod dlažbu.

Topné rohože Zlín

Topná rohož WT 2010 AL

Tento produkt je dokonalým doplňkovým zdrojem tepla do obývacích pokojů, dětských pokojů a místností s plovoucí podlahou. Konstrukce je tvořena aluminiovou fólií a tenkým topným kabelem. ALU fólie roznáší teplo rovnoměrně na každý cm2 plovoucí podlahy. Topná fólie je velmi tenká (1,5 mm) a instaluje se suchou cestou přímo pod plovoucí podlahu (viz obrázek str. 4). Výkon 150 W/m2 garantuje komfortní provoz podlahového vytápění a zaručuje zachování parametrů podlahy stanovených výrobci.

Copyright © 2011 THERMOVAL systems, s.r.o. Zlín | Tvorba www stránek Zlín a SEO optimalizace Zlín | Lypo.cz - galandr.com