Výhody podlahového vytápění

1. Komfort
Teplo stoupá od podlahy rovnoměrně, pomalu a plynule po celé ploše místnosti. Při systému vytápění s pomocí radiátorů je teplo produkováno ve výšce cca 100 cm nad podlahou a velmi rychle stoupá ke stropu (protože vzduch je velmi horký). Takový systém distribuce tepla vede k nerovnoměrnému prohřátí místnosti a k vyšší spotřebě energie. Elektrické podlahové vytápění je zárukou komfortní a přirozené tepelné skladby v místnosti, která odpovídá našim fyziologickým potřebám.

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém elektrického podlahového topení

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém radiátoru

2. Úspora provozních nákladů
Jakýkoliv systém podlahového vytápění, a tedy i elektrický, je nízkoteplotním zdrojem vytápění. K tomu, aby byla v místnosti vytvořena optimální tepelná pohoda není nutné vytápět na takovou teplotu jako při radiátorovém systému. Řádově jde pouze o několik °C, avšak na úspoře nákladů se to projeví cca 15%. Další úspora je dosažena výrazně nižší tepelnou ztrátou (čím nižší teplota v místnosti, tím nižší ztráta prostupem tepla) a velmi efektivní regulací, kdy jde velmi snadno, na rozdíl od teplovodních podlahových topných systémů, regulovat teplotu dle individuálních potřeb v jednotlivých místnostech. Lze tedy říci, že elektrický podlahový systém dokáže ušetřit desítky procent provozních nákladů oproti ostatním systémům, ovšem pouze pokud je správně aplikován a využíván. V sekci stahuj naleznete konkrétní porovnání.

3. Úspora investičních nákladů
Celková pořizovací investice do systému elektrického podlahového vytápění je i více než o polovinu nižší než do jakéhokoliv jiného topného systému. V sekci ke stažení naleznete konkrétní porovnání.

4. Vysoká životnost
Ta je udávána na minimálně 50 let. Běžně udávaná životnost těchto systémů je cca 100 000 cyklů zapnuto / vypnuto.

5. Bezúdržbový provoz
V průběhu životnosti systému neexistuje žádná údržba, jednoduše proto, že není nutná.

6. Špičková a efektivní regulace
Regulace každého topného systému musí splňovat jak nároky uživatele na optimální tepelný komfort, tak musí fungovat efektivně, snadno se ovládat a zajistit optimální poměr mezi tepelným výkonem a spotřebou energie. To znamená, že musí být úsporná. Elektrické podlahové topné systémy umožňují přesně takový charakter regulace dodržet. Na rozdíl od jiných systémů je regulace v tomto případě velmi efektivní. Snadno lze spínat jednotlivé místnosti (elektrické okruhy) a naprosto přesně tak kopírovat individuální nároky uživatele na tepelnou pohodu.

7. Bezpečnost a hygiena
Elektrické podlahové topení je pro celé délce opatřeno několikanásobnou izolací a ochranným opletem. Nebezpečí proto nehrozí. Protože se jedná o nízkoteplotní zdroj (povrchové teploty max. 30 až 32°C) tak podlahové topení nevíří prach, což nelze říct o běžných radiátorech. Navíc elektrické podlahové topení v koupelně, chodbě nebo kuchyni velmi usnadňuje údržbu (podlaha velmi rychle vysychá).

8. Záruka
Elektrické topné rohože a kabely jsou prodávány s desetiletou záruční lhůtou. Na regulační prvky a termostaty je dvouletá záruční lhůta.

9. Snadná instalace
Topný systém je instalován do flexibilní lepící směsi (rohože) anebo do betonové vrstvy (kabely). Instalace je velmi snadná také proto, že připojovací konce – vodiče se jednoduše zapojí do připravených portů regulace. Instalace je stavebně a technicky velmi nenáročná.

Copyright © 2011 THERMOVAL systems, s.r.o. Zlín | Tvorba www stránek Zlín a SEO optimalizace Zlín | Lypo.cz - galandr.com