Topné rohože Zlín

Topné rohože jsou ideální jako doplňkový zdroj v bytech nebo domech. Topnou rohoží získáte nejen zdroj komfortního tepla od podlahy, ale v přechodových měsících (podzim a jaro) mohou plnit funkci hlavního zdroje tepla (např. „přitopením“ v podvečer).

Velmi časté je použití v koupelně, chodbě nebo kuchyni. Velmi vhodné jsou pro instalaci při rekonstrukci bytového jádra. Topné rohože jsou velmi tenké a proto je lze snadno instalovat do vrstvy flexibilní lepící směsi přímo pod dlažbu. Nenavyšují stavební výšku podlahy a nejsou nutné ani žádné další stavební úpravy.

Za nízké pořizovací náklady tak získáte úsporný a komfortní zdroj vytápění.

Typy topných rohoží

Topné rohože o výkonu 170 W/m2 jsou díky své tenké konstrukci ideální pro pokládku přímo pod dlažbu do vrstvy flexibilního lepidla. Výkon 170 W/m2 zaručuje dynamický nárůst teploty podlahy již několik minut po sepnutí rohože (cca 15 až 20 minut).

Topné rohože o výkonu 120 W/m2 doporučujeme pro použití pod plovoucí podlahu (do flexibilní lepící směsi) anebo pod dlažbu (v nízkoenergetických stavbách).

Termostat je důležitou součástí každého topného systému. Zaručuje správnou funkci systému a úsporný provoz. Lze vybrat:

Manuální termostat: nastavení pouze teploty, možnost pouze manuálního vypnutí.

Programovatelný termostat: možnost naprogramování chodu topení a nastavení teploty a času sepnutí v průběhu dne / týdne.

Pro více informací čtěte pomoc s výběrem termostatu.

Výkon 170 W/m2 neznamená vyšší spotřebu elektrické energie, stejně jako výkon 120 W/m2 neznamená úsporu energie anebo nižší či vyšší teplotu vytápění. Spotřeba energie (úspora) každého topného systému je dána tepelnou ztrátou objektu a vhodnou regulací. V případě elektrických topných rohoží znamená vyšší výkon rychlejší nahřátí podlahy a je tedy komfortnější. Jinými slovy, rohož s nižším výkonem nahřeje podlahu na stejnou teplotu jako rohož s vyšším výkonem, ale za podstatně delší dobu a spotřebuje stejné množství elektrické energie.

V naší nabídce najdete také topné fólie, které jsou určeny pro suchou pokládku přímo pod plovoucí podlahu (obývací a dětské pokoje, ložnice). Topná fólie WT 2010 AL je určena jako doplňkový zdroj pod plovoucí podlahu (dětské a obývací pokoje, ložnice). Instaluje se suchou cestou přímo pod plovoucí podlahu.

Základní charakteristika podlahového vytápění

 • Nízká pořizovací cena. Ta je i více než o polovinu nižší než u klasických topných systémů.
 • Snadná instalace, bezporuchovost a bezúdržbový provoz. Instalace a zapojení je technicky velmi nenáročné. Pokud jsou dodrženy zásady správné instalace, tak provoz elektrického podlahového vytápění nevyžaduje po celou dobu své životnosti žádnou údržbu a je de facto bezporuchový.
 • Dlouhá životnost. Při dodržení instalačních pokynů a výběrem vhodného produktu je životnost elektrického podlahového vytápění podobná jako životnost běžné elektroinstalace.
 • Výrazná úspora nákladů na vytápění. Součet pořizovacích a provozních nákladů je za 10 až 15 let provozu nižší než u většiny ostatních systémů vytápění.
 • Jako doplňkový zdroj tepla jsou elektrické topné rohože velmi vhodné přímo pod dlažbu do koupelny, chodby, kuchyně. Vzhledem k jejich malé tloušťce (cca 3 mm) a špičkovému výkonu jsou vhodné např. při rekonstrukci koupelny nebo bytového jádra, kdy za nízkou pořizovací cenu a bez jakýchkoliv stavebních úprav získáte komfortní podlahové vytápění, které vám přinese teplo od nohou kdykoliv potřebujete.
 • Kromě příjemné tepelné pohody takové vytápění zvyšuje hygienické nároky a usnadňuje údržbu.

Podlahové topení nabízí vysoký tepelný komfort:

 • Jednotná teplota v celé místnosti.
 • Nízká povrchová teplota podlahy (nevýří prach jako radiátor).
 • Ideální rozložení podlahy a vytvoření přirozeného mikroklimatu v místnosti.
 • Všeobecně nižší tepelné ztráty (protože na rozdíl od radiátoru jde o nízkoteplotní zdroj).
 • Elektrické podlahové vytápění je ve srovnání s ostatními systémy velmi dobře a snadno regulovatelné. Každou místnost lze bez problému samostatně regulovat podle potřeb uživatele. To je velmi důležité, protože lze nastavit optimální provoz topení tak, aby nedocházelo ke zbytečnému přetápění a tím k vysoké tepelné ztrátě. Lze říci, že optimálně nastavené elektrické podlahové vytápění může uspořit až 15% nákladů oproti jiným topným systémům.

Princip fungování podlahového topení - úspora / komfort

Ohřátý vzduch v místnosti vždy stoupá směrem vzhůru. V tradičním systému vytápění s nástěnnými radiátory teplý vzduch velmi rychle stoupá (protože je horký) až od výšky 1 - 1,5 m nad podlahou. Pod stropem dochází k jeho ochlazení a potom klesá k podlaze. Tak vzniká nepříjemný efekt "studených nohou", i když je teplota v místnosti vysoká. V pokoji jsou velké rozdíly v teplotních vrstvách. Podlahové vytápění zajišťuje optimální rozložení teploty v místnosti, které odpovídá našim fyziologickým potřebám. Rovnoměrné šíření tepla z povrchu podlahy způsobuje mírné proudění vzduchu směrem nahoru (protože podlahové topení je nízkoteplotní zdroj tepla a vzduch není horký), čímž se také snižuje šíření prachu. Díky takovému principu fungování není nutné prostory vytápět na tak vysokou teplotu a tak vzniká výrazná úspora nákladů na vytápění. Další úspora vzniká právě díky nižší teplotě nutné k vytopení prostor: každý objekt má nějakou tepelnou ztrátu a čím vyšší je teplota uvnitř objektu, tím více tepla unikne ven – a naopak, nízkoteplotní zdroj vytápění způsobuje nižší ztrátu tepla prostupem přes plášť budovy.

TADY si můžete prohlédnout propočet provozních nákladů a pořizovací investice elektrického podlahového topení.

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém elektrického podlahového topení

Výhody podlahového vytápění Zlín
rozložení teploty v místnosti – systém radiátoru

Ukázka instalace topné rohože pod dlažbu

Rekonstrukce bytu

Topné rohože Zlín

Novostavba

Topné rohože Zlín

Uložení podlahového čidla termostatu

Topné rohože Zlín

V případě zájmu o podrobné informace stahujte instalační manuál

Copyright © 2011 THERMOVAL systems, s.r.o. Zlín | Tvorba www stránek Zlín a SEO optimalizace Zlín | Lypo.cz - galandr.com